Sparta wznowiła treningi!

W tym tygodniu nasz zespół wznowił treningi i rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej III ligi sezonu 2015/2016. Definitywnie z naszym Klubem żegna się pomocnik Andrzej Musiał, który chce skupić się na rozgrywkach piłki halowej. Na pierwszych zajęciach prowadzonych przez trenera Owcę zabrakło również (z powodów osobistych) Pape Drame oraz Jakuba Downara-Zapolskiego. Do Klubu, po półrocznym pobycie w Michałowiance Michałowice, wraca Daniel Cyganek.

Na testach w Sparcie przebywa aktualnie trzech zawodników: 21-letni pomocnik Kacper Sołtys z Wiślanki Grabie (małopolska IV liga), 21-letni napastnik Sebastian Łoś (SMS Kraków), a także 20-letni obrońca Filip Grotkowski z Michałowianki Michałowice (małopolska IV liga).

W pierwszym tygodniu przygotowań do rundy wiosennej zespół trenera Owcy pracować ma nad wytrzymałością ogólną, kolejne tygodnie zajęć poświęcone będą na siłę i dynamikę. Treningi typowo piłkarskie zostały zaplanowane na luty. Budżet drużyny na rok 2016 będzie znany w najbliższych dniach.

Prezes Sparty Kazimierza Wielka Mateusz Bomba:

"Będziemy starać się zbudować zespół, który będzie prezentował ciekawy futbol. Oczywiście będziemy walczyć o utrzymanie w lidze, choć zdajemy sobie sprawę z tego, że będzie to bardzo trudne zadanie. Jeśli nie uda nam się go zrealizować, to chcemy stworzyć mocną drużynę, która w przypadku naszego spadku, będzie mocnym czwartoligowym zespołem. Będziemy dawać szansę naszym juniorom. Jeśli tylko któryś z nich będzie się wyróżniał, to zostanie włączony do kadry pierwszego zespołu".

O wszystkich ruchach kadrowych w drużynie i ewentualnych zmianach terminów sparingów będziemy informować na bieżąco.

Wszystko wskazuje na to, że do rundy wiosennej III ligi małopolsko-świętokrzyskiej nie przystąpi drużyna przedsezonowego faworyta rozgrywek - Porońca Poronin.

<MJ>