Wygrana w ostatnim meczu!

Sparta w spotkaniu kończącym rundę jesienną w klasie okręgowej sezonu 2017/2018 pokonała na własnym stadionie drużynę Lechii Strawczyn 4:1 (1:0). Nasz zespół znów przystąpił do meczu mocno osłabiony - z powodu urazów nie mogli zagrać podstawowi obrońcy - Mariusz Adamczyk i Adrian Morsztyn. Po pierwszej połowie Sparta prowadziła 1:0 - trafienie zaliczył w 28 minucie meczu wracający do zespołu Mateusz Wąż. Druga połowa zaczęła się bardzo pechowo dla Sparty - w jednym ze starć urazu doznał kolejny obrońca (Michał Kowalski) i musiał zejść z boiska. Zdezorganizowana defensywa naszego zespołu popełniła błąd i dość zaskakująco goście w 58 minucie wyrównali stan tego pojedynku. Dodajmy, że w tym okresie gry zawodnicy Sparty prezentowali się na boisku bardzo przeciętnie. Stracona bramka podrażniła zespół gospodarzy, który przyśpieszył grę. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 66 minucie drugą swoją bramkę zdobył Wąż, który bardzo przytomnie zachował się w polu karnym gości i strzelił technicznie obok bramkarza. Po chwili Dariusz Zawadzki dobija swój strzał z wolnego i jest 3:1 (74 minuta), a kropkę nad i stawia Dawid Byrski (75 minuta) obsłużony znakomitym podaniem od rozgrywającego dobre zawody Mateusza Węża.

Sparta powinna zdobyć w tym spotkaniu więcej bramek, ale na jej drodze stanął jeden z sędziów asystentów, który dostrzegał spalonego w sytuacjach bardzo kontrowersyjnych (przynajmniej jedna z nich zakończyła się prawidłową bramką dla Sparty). Wygrana 4:1, to najwyższe zwycięstwo naszego zespołu w meczach ligowych sezonu i udane pożegnanie z ligą. Ostateczny bilans to 9 zwycięstw 3 remisy i 3 porażki wygląda naprawdę dobrze jeżeli weźmiemy pod uwagę, to co działo się z drużyną w ostatnich dwóch latach. Gra może nie zawsze zachwycała, ale przynajmniej mogliśmy cieszyć się ze zwycięstw i oglądać bramki naszej drużyny. Co przyniesie nowy rok zobaczymy już niebawem. Granat Skarżysko wydaje się być już poza zasięgiem, ale walka o drugie miejsce (też premiowane awansem) jest jak najbardziej w zasięgu kazimierskiego zespołu. Po sobotnim spotkaniu doszło do uroczystego zakończenia rundy dla pierwszego zespołu z udziałem przedstawicieli Zarządu, władz MiG Kazimierza Wielka (z burmistrzem Adamem Bodziochem na czele).

Sparta: Ciemiera - Fakowski, Nowak, Kowalski (48. Florczyk), Bandura - Zawadzki, Stępień, Ziętara (88. Zientara), Wąż (76. Radziszewski) - Sierakowski, Byrski.