Sparta zagra z Porońcem Poronin.

Sparta zagra w Poroninie.

Dawid Bartos (49 meczów w ekstraklasie i 3 bramki), Marcin Malinowski (458-13), Piotr Madejski (65-4), Paweł Nowak (237-4, Mistrz Polski z Wisłą Kraków z 1999 roku), Janusz Wolański (90-10), a przede wszystkim wielokrotny Mistrz Polski i Szkocji, reprezentant kraju, znany wszystkim kibicom piłki nożnej w Polsce, Maciej Żurawski . Dodajmy do tego zawodników z przeszłością I czy II ligową i otrzymujemy drużynę Porońca Poronin, niedzielnego rywala Sparty. Przed sezonem drużyna ta nazywana była „III ligowym Dream Teamem” i wielu typowało ją na głównego faworyta do awansu. Po kilku miesiącach możemy bez ryzyka powiedzieć, że stała się ona chyba największym rozczarowaniem rozgrywek III ligi sezonu 2015/2015. Dysponująca nieporównywalnie większym budżetem od Sparty, mająca znakomite warunki treningowe i piłkarzy, którzy dla każdej drużyny byliby pewnie znaczącym wzmocnieniem oraz posiadająca możnego sponsora, zawodzi na całej linii i aktualnie zamiast walczyć o awans musi bić się o utrzymanie.

Historia piłki nożnej zna już takie przypadki, że murowany faworyt zawodził i w zasadzie nie musimy daleko szukać aby znaleźć odniesienie do sytuacji Porońca (aktualny Mistrz Polski Lech Poznań jest tutaj chyba najlepszym przykładem – zachowując oczywiście odpowiednie sportowe proporcje). Nie znaczy to jednak, że Poroniec przestał być groźną drużyną! Doświadczenie i ogranie tych zawodników może zrobić dużą różnicę na boisku i trzeba brać to pod uwagę. Poroniec swój ostatni mecz przegrał 2:3 z Czarnymi w Połańcu, Sparta jedzie na niedzielny mecz podbudowana remisem z KSZO Ostrowiec i dobrą grą szczególnie w drugiej połowie ostatniego meczu (doświadczeni zawodnicy z Poronina mają już swoje lata więc i kondycja już nie ta i być może w przygotowaniu fizycznym i wybieganiu powinna szukać Sparta swojej szansy na korzystny wynik). W naszej drużynie nie zagrają Łukasz Stępień i Kamil Dziwiszewski, reszta zawodników powinna być do dyspozycji trenera Owcy. Początek spotkania w niedzielę o godzinie 13:00.

Plan 15 kolejki rozgrywek:

źródło: http://kieleckapilka.pl/