Przegrana w ostatnim meczu sezonu

W sobotnim meczu ostatniej kolejki rozgrywek III ligi sezonu 2015/2016 rozegranym na stadionie przy ulicy Głowackiego w Kazimierzy Wielkiej nasza drużyna uległa zespołowi Czarnych Połaniec 2:3 (1:2). Bramki dla Sparty w tym spotkaniu zdobyli Pape Drame w 24 minucie i Sebastian Łoś w 64 minucie spotkania. O porażce naszej drużyny zdecydowała bardzo słaba postawa naszych obrońców. Drużyna z Połańca nie wykorzystała rzutu karnego (Iliński obronił).

Pierwsze 20 minut spotkania upłynęło w bardzo sennej atmosferze. Ożywił ją Pape Drame, który strzałem głową zdobył dla Sparty prowadzenie. Czarni ruszyli do zdecydowanych ataków, a nasz zespół zupełnie się pogubił. Efektem takiej postawy naszych piłkarzy były dwie bramki dla zespołu gości. Po przerwie zespół Czarnych dorzucił kolejną bramkę (znów po błędzie naszej defensywy), rozmiary porażki zmniejszył jeszcze Sebastian Łoś ustalając wynik spotkania na 2:3. Sparta w końcówce sobotniego meczu prezentowała się trochę lepiej i mogła pokusić się o remis - niestety zabrakło skuteczności. W ten sposób nasz zespół pożegnał się z rozgrywkami III ligi.

W przerwie meczu doszło do małej uroczystości z okazji obchodów 95-lecia Sparty Kazimierza Wielka. Na murawie stadionu pojawili się przedstawiciele władz samorządowych naszego miasta na czele z Burmistrzem MiG Adamem Bodziochem oraz Starostą kazimierskim Janem Nowakiem, delegaci ŚZPN, przedstawiciele Klubu oraz byli Prezesi Sparty. Wszystkim wręczono pamiątkowe medale i dyplomy, Prezes Klubu Mateusz Bomba otrzymał pamiątkowy puchar ufundowany przez ŚZPN.