Przegrana na koniec rundy

Nasz zespół notuje kolejną porażkę. Tym razem w Końskich nie sprostał drużynie miejscowego Neptuna ulegając jej 0:2 (0:0). To było kolejne spotkanie Sparty z dość długiego już cyklu nawet gdy gramy nieźle, to niestety nie strzelamy co skrzętnie wykorzystują rywale.

Sparta:

Paździor – Adamczyk, Czajka, Skalski, Kawula – Sierakowski, Tabor (78. Zawadzki), R. Stępień (60. Kozieł), Ł. Stępień – Wąż, Nwachukwu.

Chyba każdy miał już dość tej rundy, ba tego roku - jednego z najgorszych w historii Sparty. Gwoli uczciwości trochę statystyk, fatalnych statystyk - Sparta rozegrała w bieżącym roku 36 spotkań o stawkę (w III, IV lidze i Pucharze Polski) z tych 36 spotkań wygrała tylko cztery (4!), notując do tego sześć remisów (6) i fatalne 26 meczów przegranych. W omawianym okresie zanotowała bilans bramkowy 32-78.

Kiedyś już pisałem, że stadion przy Głowackiego był trudnym miejscem dla drużyn przyjezdnych. Jest to już nieaktualne. Byliśmy w tym roku niezwykle gościnni dla zespołów odwiedzających Kazimierzę. Na 19 spotkań rozegranych jako gospodarz Sparta wygrała tylko dwa (2), dwa (2) zremisowała i aż w piętnastu (15) musiała uznać wyższość gości mając przy tym naprawdę fatalny bilans bramek 14-41.

Co dalej? Ciężko napisać teraz cokolwiek. O sytuacji Sparty będziemy informować na bieżąco.