Mamy zwycięstwo!

Aż do 10 kolejki rozgrywek przyszło czekać nam na zwycięstwo naszej drużyny. Wygrywamy z Unią Sędziszów 1:0 (0:0) po bramce Mateusza Węża zdobytej w 85 minucie niedzielnego spotkania. Bardzo cieszy kolejny mecz "na zero z tyłu", ale nasza skuteczność niestety znów pozostawia wiele do życzenia i tylko temu czynnikowi zawodnicy z Sędziszowa mogą dziękować, że nie wyjechali z Kazimierzy z większą ilością straconych bramek. Zwycięstwo jest tym bardziej ważne, że zostało odniesione w sytuacji gry Sparty w osłabieniu czerwonej kartce Patryka Oleksa (zupełnie nieodpowiedzialne zachowanie naszego zawodnika, który swoim zachowaniem dał sędziemu pretekst do wyciągnięcia czerwonej kartki). Świetne zawody zagrał Mateusz Kawula, nie ustępował mu bardzo pewny w swoich interwencjach Mariusz Adamczyk, pochwalić należy również Damiana Paździora oraz Pawła Skalskiego. Należy też tutaj wspomnieć o młodych piłkarzach naszej drużyny (R.Stępień, H.Przebieracz, K.Jaros), którzy coraz lepiej odnajdują się w realiach dorosłej piłki. Martwią kontuzję naszych zawodników (D.Zawadzki, Ł.Stępień) odniesione w niedzielnym meczu.

Osobną sprawą jest (ponownie) postawa sędziego. Kolejny już raz rozjemca spotkania rozgrywanego na Głowackiego zupełnie nie radzi sobie z tym co dzieje się na boisku prowokując swoimi dziwnymi decyzjami nerwową grę zawodników zarówno Unii jak i Sparty, wzbudzając dodatkowo niezdrowe emocje na trybunach...

Statystyki z meczu: